obraz - eduroam_logo_trans.gif


obraz - logo_pionier1.png

Konfiguracja Windows 8Konfiguracja Windows 8

Jak podłączyć system Windows 8 do sieci eduroam?

Aby podłączyć się do sieci eduroam konieczne jest posiadanie bezprzewodowej karty sieciowej obsługującej WPA2. Celem połączenia należy wykonać następujące kroki.

 1. Przesunąć myszką (palcem - w przypadku ekranów dotykowych) do prawego górnego rogu ekranu. Wysunie się menu - jak na obrazku. Klikamy / tapiemy na kaflu Ustawienia.

  obraz - Krok-1.png

 2. Klikamy / tapiemy na kafel Sieć.

  obraz - Krok-2.png

 3. Powinna pojawić się lista sieci bezprzewodowych. Na liście szukamy sieci o nazwie "eduroam". Jeśli jej nie ma to znaczy, że nie znajdujemy się w zasięgu działania sieci eduroam. W takim przypadku należy się przemieścić, aby znaleźć się w zasięgu tej sieci (patrz link - Zasięg eduroam). Jeżeli pojawiła się sieć eduroam to należy na nią kliknąć / tapnąć. Jeżeli chcemy aby w przyszłości komputer sam łączył się z tą siecią gdy tylko znajdzie się w jej zasięgu, to pole "Połącz automatycznie" powinno być zaznaczone. Następnie należy wybrać Połącz.

  obraz - Krok-3.png

 4. W następnym kroku należy wpisać nazwę użytkownika i hasło uprawniające do korzystania z sieci eduroam. Nazwa użytkownika to nasz uniwersytecki adres e-mail (nie alias)
  w przypadku studentów to: NrIndeksu@student.uni.opole.pl (należy wpisać swój nr indeksu)
  w przypadku pracowników: NazwaKonta@uni.opole.pl, a następnie wybrać OK.

  obraz - Krok-4.png

 5. Następnie należy zaakceptować certyfikat serwera - klikając / tapiąc przycisk Połącz.

  obraz - Krok-5.png

Jeśli wszystkie czynności zostały wykonane prawidłowo to od tej chwili powinniśmy mieć działąjące połączenie z siecią eduroam.Centrum Informatyczne
tel. +48 77 452 70 90, +48 77 452 70 91, fax. +48 77 452 70 92
(godziny pracy: poniedziałek-piątek, 8.00-16.00)
e-mail: eduroam@uni.opole.pl

dol